Oferujemy profesjonalny serwis klimatyzacji pracujących z czynnikiem R134a

Klimatyzacja to układ wentylacji pojazdu, który ma zapewnić komfort podróżującym. Używamy jej przede wszystkim latem, w celu obniżenia temperatury wewnątrz pojazdu, a także w okresie jesienno-zimowym, aby w szybki sposób pozbyć się przykrego parowania szyb. Sprawność układu klimatyzacji z czasem maleje.

Aby móc korzystać ze sprawnej klimatyzacji, musimy zadbać o jej przegląd co najmniej raz do roku. Serwis klimatyzacji to przede wszystkim sprawdzenie szczelności i uzupełnienie czynnika chłodzącego w układzie.

 

Dlaczego należy dezynfekować układ klimatyzacji?

Bakterie, grzyby i drobnoustroje osadzające się na parowniku powodują powstawanie niemiłych zapachów i mogą wywołać reakcje alergiczne pasażerów. Wraz z kurzem poprzez system wentylacji docierają do kabiny.

U wielu ludzi grzyby i drobnoustroje powodują kichanie, łzawienie, kaszel lub inne dokuczliwe reakcje alergiczne. Ponadto gnijące w wilgoci mikroorganizmy wywołują niemiłą, stęchłą woń. Regularna dezynfekcja układu niszczy zarodniki grzybów, bakterie i drobnoustroje.
Co najmniej raz w roku przeprowadź dezynfekcję układu klimatyzacji oraz wymianę filtra przeciwpyłkowego. Jest to niezbędne do zachowania sprawnego układu klimatyzacji.

Usługa serwisu klimatyzacji obejmuje:

  • odciągnięcie – odzysk czynnika
  • wykonanie próżni układu klimatyzacji
  • sprawdzenie szczelności
  • napełnienie czynnikiem

Nasz serwis klimatyzacji dotyczy układów pracujących z czynnikiem R134a.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie montażu oraz serwisu instalacji gazowych takich firm jak: