Hybryda to nie problem dla instalacji LPG

Coraz bardziej popularne w ostatnim czasie samochody wyposażone w hybrydowy układ napędowy można z powodzeniem poddawać konwersji na zasilanie LPG. Bardzo często stosowane są w nich spalinowe jednostki napędowe o stosunkowo prostej konstrukcji z pośrednim wtryskiem benzyny, co umożliwia zastosowanie tańszych rozwiązań w postaci zestawów montażowych uniwersalnych sekwencyjnych instalacji gazowych (IV generacji). Obsługa i użytkowanie instalacji gazowej z uwagi na często stosowane w silnikach współpracujących z hybrydowym układem napędowym hydrauliczne popychacze w układzie rozrządu są także dużo prostsze i tańsze (nie trzeba stosować lubryfikacji ani kontrolować luzu zaworowego w silniku). ALLTOP jest Autoryzowanym serwisem STAG i do tego typu silników poleca instalacje tej właśnie marki dostosowane do konkretnej jednostki napędowej (STAG QBOX lub STAG QNEXT oraz STAG QMAX).

 

Silnik z bezpośrednim wtryskiem także pracuje na LPG

Zdarzają się także samochody hybrydowe z silnikami z bezpośrednim wtryskiem benzyny. One także nie stanowią większego problemu przy adaptacji na zasilanie LPG pod warunkiem, że silnik jest opracowany pod kątem zasilania gazowego. Nie jest to jednak już warunek konieczny, ponieważ ALLTOP może także zamontować uniwersalną instalację do silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny KME NEVO-SKY DIRECT polskiej firmy KME.

 

Hybryda na LPG – taniej się nie da

Niezależnie od sposobu zasilania benzynowej jednostki napędowej w hybrydowym układzie napędowym zmiana sposobu zasilania takiego pojazdu z benzynowego na LPG powoduje, że koszty użytkowania zmniejszają się o połowę – w stosunku do zasilania benzyną. Układ hybrydowy w sposób znaczący ogranicza zużycie paliwa przez silnik spalinowy, a instalacja LPG przyczynia się do radykalnego ograniczenia kosztów użytkowania (autogaz jest tańszy od benzyny o ponad 50%). W przypadku konwersji na zasilanie LPG samochodu hybrydowego koszty eksploatacji związane z paliwem są porównywalne z kosztami prądu niezbędnego do ładowania, uchodzących za najtańsze w użytkowaniu, samochodów elektrycznych.

Hybryda na autogaz STAG
Hybryda na autogaz STAG
Hybryda na autogaz STAG
Hybryda na autogaz STAG
Hybryda na autogaz STAG
Hybryda na autogaz STAG
Hybryda na autogaz STAG

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie montażu oraz serwisu instalacji gazowych takich firm jak: